Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

 

Každoročně vždy o zimních  prázdninách pořádáme tradiční turnaje ve stolním tenisu. Turnajů se mohou zůčastnit zájemci všech věkových kategorií. Až podle přihlášených hráčů se operativně vyhlásí kategorie.

 

Vánoční turnaj 2013

Letošní turnaj se konal jako první ročník o putovní pohár: Válečské prkno. Jeho historie ovšem sahá hluboko do minulosti. Začněme ale popořadě. Chystali jsme s Mirkem klasický vánoční turnaj, na tom by koneckonců nebylo nic tak zvláštního, kdyby náhoda navždy nezměnila náš pohled na tento sport a nebojím se říci i naše životy. Mirek při chystaní pálek objevil mezi dřevy jednu, která se svým zjevem odlišovala od ostatních. Měla na hrací ploše vrypy ve tvaru velkého písmene T. Mirek, netuše co objevil, považoval prkno za jedno z mnoha jiných, ale mne, znalce života slavného Járy Cimrmana ihned napadlo spojení této legendy českého technického, politického a take sportovního pokroku s tímto znakem! To je Járovo dřevo?!! Jistě se vám vybavuje Cimrmanova tvář poznamenaná úrazem z dětství, jizva ve tvaru T. Zprvu jsem sám nemohl uvěřit tomu co jsme nalezli, ale fakta hovoří jasně. Je to Járovka. Legendární prkno, složené z tajných dýh a pojiva, které znal jen Jára Cimrman. Dodnes není postup výroby tohoto prkna objasněn a je předmětem až hysterických debat v úzkých kruzích pinpongové elity. A čím je toto prkno tak zvláštní? Nepotřebuje ke hře žádné potahy! Je to pinpongové perpetum mobile. Zahrajete s ním vše na co si vzpomenete. Topspiny i sidespiny, čopy, smeče i kontry. Prostě vše. A to bez potahů. Můžete mi věřit, já je vyzkoušel. Dalo mi velikou práci nepodlehnout pokušení a prkno si ponechat. Stal bych se okamžitě hvězdou každé soutěže či turnaje. Jen moje silná vůle překonala tento vášnivý herní chtíč...

No pojďme ale zpět k našemu turnaji. Pátrali jsme v archivu valečského sokola po udalosti, která by vysvětlovala náš nález, a hlavně to, že Jára se vzdal své samohrajky. Až na zašlém, sluncem vybledlém novinovém útržku z roku 1909 jsme rozluštili krátkou zprávu o sportovním klání mezi borci Aloisem Trávařem a jakýmsi Janem Doudou. To byla jediná zmínka o tomto sportu v naší vesnici z té doby. Byli jsme v koncích, báli jsme se, že nenalezneme vysvětlení tohoto vskutku celosvětového objevu. A zase náhoda tomu chtěla, že jsme nezůstali před branou poznání. Vzpomněl jsem si, že Jára se tou dobou vracel ze svých cestovatelských výprav po světě, mimo jiné i z Ameriky. No a jak se v Americe nazývají osoby beze jména, přistěhovalci, nebo dokonce mrtví, kteří jsou nalezení bez průkazu totožnosti? John Doe! John je přece česky Honza a příjmení Douda se dá odvodit z Doe. Jak prosté a přitom geniální. Jára chtěl kvůli své zázračné pálce zůstat v utajení.Takže pseudonym by jsme měli, ale to proč tu Jára zanechal svoji pálku stále zůstávalo záhadou. Nic dalšího z písemných záznamů jsme již nenašli. Můžeme se tedy jen dohadovat o výsledku zápasu mezi těmito borci. Pravděpodobně skončil prohrou Járy a on, který byl zvyklý na turnajích vyhrávat, díky jeho samohrajce to nebyl až takový problem, zanevřel a snad i podlehl pocitu,že jeho pálka není až tak zázračná jak se zdála a tak ji zde zahodil do krabice na odpad. Nicméně i jeho protivník je zahalen tajemstvím. Nenašli jsme ho mezi místními rodáky a můžeme jen dedukovat, že to byl nasazený agent budoucích výrobců stolnětenisových potřeb, kterým se ekloval způsob hry Járy bez potahů, což by jim ubíralo nemalý finanční zisk. Toliko historie.

A zde hledejme počátek našeho prvního ročníku o putovní pohár "VALEČSKÉ PRKNO". Jeho kopie je zasazena do poháru a každý rok na něm přibudou jména vítězů. Originál máme pečlivě uschován a střežen. Podpořte nás a naše snažení o znovuobnovení tradice ping-pongu v naší vesnici, kterou tak osobitým způsobem pozvedl génius největší a to Jára Cimrman.

Vitámvás J.

Výsledky 2013:

 

Žáci:                               Neregistrovaní:

1.Vala Daniel                     1.Vala Miloš

2. Vitámvás Josef ml.        2.Kalina Oldřich   

3. Čech Tomáš                  3.Vybíral lukáš

 

OPEN: 

1. Kunce Radek

2. Přepechal Leoš

3. Vitámvás Josef st.

 

 

plakat-vanoce.jpg

 

 

 

Velikonoční turnaj 2012 ve stolním tenise

V sobotu 7.4. se konal v sokolovně tradiční velikonoční turnaj ve stolním tenise. V dětských kategoriích hrálo 9 hráčů. Dospěláci bojovali v celkovém počtu 15 hráčů. Prvenství získali: ml. žáci - Dominik Poskočil, žáci - Michal Filipec, muži - Marek Hrůza.

plakat-pinec-jpg.jpg   

Vánoční turnaj ve stolním tenise

      30.12. jsme uspořádali tradiční turnaj ve stolním tenise. V dětských kategoriích hrálo 12 hráčů. Dospěláci tentokrát trhli rekord v mužích se do bojů nahlásilo celkem 27 hráčů. Herní úroveň jednotlivých hráčů byla velmi rozdílná. Pinknout si přišli "hobíci", kteří drželu raketu v ruce naposledy před mnoa léty, ale také hráči krajského přeboru. Nedošlo k žádnému překvapení a vítězem se stal právě hráč krajské ligy ze Sokola Náměšť Miloš Strážnický. Mezi mladími žáky dominoval se ztrátou jediného setu Pepík Vitámvás. Ve starších žácích se podařilo zvítězit bez ztráty ani toho jediného sety Michalovi Filipcovi.

Pro příští turnaj se zamyslíme nad tím zda kategorie dospěláků nerozdělíme na dvě skupiny. Neregistrované hráče a hráče zapsané do oficiálních soutěží. Neradi bychom aby původně právě pro "hobíky"  koncipovaný turnaj je odradil od účasti právě tím že si ani neškrtnou právě s nějakým kanonýrem. Na druhou stranu jsme rádi, že nás i tito profíci navštíví a máme příležitost okouknout i hru na takovéto úrovni. Opět chci poděkovat za odřízení turnaje Františkovi Chvátalovi, členům oddílu tenisu  a ostatním, kteří pomohli s přípravou turnaje. Na Velikonočním turnaji na viděnou.

Velikonoční turnaj ve stolním tenise 2011

Fotky z turnaje který proběhl 23.4. jsou zde

 

 

Vánoční turnaj ve stolním tenise 2010

Již můžeme rekapitulovat, turnaj je za námi. V kategorii dětí se ho zúčastnilo deset hráčů. Byli dle věku rozděleni do vou kategorií 4+6. V kategorii můžů svedlo mezi sebou boje o prvneství osmnáct hráčů.  Prvenství si po tuhém finálovém boji odnesl domácí Petr Slatinský. Bohužel kvůli účasti pouze jedné hráčky nebyla vypsaná kategorie žen. Více o dalších umístěních později. V sekci stolnětenisových turnajů. Případně na další fotečky a výsledky můžete kouknout zde.

 

 

 

 

prezence_deti.jpg

prezence_muzi.jpg

 

muzi_skupiny.jpg

sz_skupina.jpg

mz_skupina.jpgpavouk_utecha.jpg

 pavouk_muzi.jpg

 

img_0401.jpg

 

 

 

 

 

 

Velikonoční turnaj ve stolním tenise 2010

V sobotu 3.4. se konal další z tradičních velikonočních turnajů. I přesto že nám informaci o konání turnaje pro občany Valče zazněla z obecního rozhlasu až 5 minut před zahájením turnaje. Tak se turnaje zúčastnilo 9 dětí a 16 dospelých.

Vítězové jednotlivých  kategorií mladších žáků:

- mladší žácí Martin Salák

- starší žáci Michal Čaněk

- muži Aleš Salák

Odleva čtvrtý v pořadí můžů, vlevo vítěz Aleš Salák  

Obrazek

žáci prezence

Obrazek

 

Obrazek

výsledky mladší žáci

Obrazek

výsledky starší žáci

 

 

 

 

Velikonoční turnaj 2009

Prezenční a výsledkové listiny

                               Obrazek

 

Obrazek

Výsledky ve skupinách

 

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Finálová skupina

 

Obrazek

kontakt na pořadatele Aleše Saláka tel. 604208410

 

 

 

Vánoční turnaj 2009 

V závěru roku 2009 se 27.12. uskutečnil tradiční velikonoční turnaj ve stolním tenise. Tohoto turnaje se zúčastnil rekordní počet 42 hráčů. V kategorii dětí 15 hráčů. Něžné pohlaví zastupovaly 3 hráčky. A v kategorii mužů 24 hráčů. Potěšil nás tento výrazný nárust počtu (loni o vánocích hrálo 32 hráčů) hráčů hlavně v kategorii dětí. Počítali jsme s vyšším počtem hráčů, proto jsme postavili ještě o jeden stůl navíc a doplnili tak počet stolů  což je maximum, které prostor sokolovny umožňuje. Přesto bylo pro hráče hlavně v kalorii mužů časově náročnější odehrát všechny zápasy základních skupin, protože se šest skupin dělilo o tři stoly. O něco lepší to bylo až když se boje v dětských kategoriích ze třech stolů přesunuly už jen na dva stoly. Zájem nejen dětí vyvolalo exhibiční utkání Radka Kunceho a jeho kolegy z Hrotovického oddílu, kteří hrají krajský přebor. Toto utkání bylo odehráno po ukončení zápasů dětí v základních skupinách.
Děti jsme po uzavření přihlášek rozdělili na dvě výkonnostní skupiny. Do čtvrté třídy a druhá skupina byla od páté do osmé. Boje v kategorii mužů hráči zahájili rozděleni do šesti skupin po čtyřech hráčích. První a druhý z každé skupiny pokračovali ve vyřazovacích  bojích v pavouku. z toho vzešli tři finalisté, kteří se utkali každý s každým. Nejúspěšnější v kategorii mužů byl Petr Krátký z Náměště n. Oslavou.
Děkujeme obecnímu úřadu ve Valči a za podporu při uspořádání tohoto turnaje. Také děkujeme základní škole za zapůjčení třech hracích stolů. I přes pořízení dvou nových stolů v minulých letech nevlastníme takový počet stolů  abychom v tomto směru byli soběstační.

Již nyní Vás mohu pozvat k dalšímu tradičními turnaji který pořádáme a to je velikonoční turnaj, který se uskuteční v neděli před pondělím velikonočním.

Ještě jedna informace. V průběhu turnaje jsme jak ze strany dětí, tak i dospělých zaznamenali zájem o pravidelné hraní stolního tenisu v sokolovně. Vyzývám proto zájemce o tuto aktivitu a předání zprávy na email mcanek@seznam.cz

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

 jednotlivé skupiny muži

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

  muži finále

Obrazek

ženy 

Obrazek

žáci a žákyně

Obrazek

 

 

se neděje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

skupiny muži

Obrazek

 

Obrazek

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář