Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

  Pouť ve Valči 

Počasí v posledních měsících je jako na houpačce a o pouťovém víkendu se nám zhouplo téměř do letního. Takže nás neomezovalo všechny plánované akce proběhly bez deště. Na zábavách se to neporvalo ☺. Kolotočů si děti užili také do sytosti. A máme tu podzim.     

 

 

 Pozvánka na plavbu parníkem po Vltavě

      Z župní kanceláře z Jihlavy obdržela naše TJ za příkladnou sportovní aktivitu dětí na 18. září pozvánku na strávení víkendu v Praze. Česká obes sokolská pořádá každoročně na podzim tato setkání mládeže. Na programu sobotního setkání jsou soutěže mezi zúčastněnými možnost využití bazénu v Tyršově domě sídle ČOS. Odpoledne je na programu projížďka parníkem po Vltavě s večeří. Přespání do neděle je zajištěno. Neděli po snídani je přesun domů.  

V sobotu 18.9.2010 jsme vyrazili se Sokolem Valeč do našeho hlavního města - Prahy.

Cestu jsme zvládli dobře. Když jsme přijeli, ubytovali jsme se a šli jsme na připravené atrakce. Jako první atrakci jsme absolvovali obří šipky. Atrakce spočívala v tom, že jsme malou šipkou házeli na terč o průměru 2m, za atrakce jsme dostávali lístky na večerní tombolu. Jako další soutěž nás čekaly Bunge (Bandži) trampolíny, na kterých jsme byli uvázaní na lanech a skákali do výšky cca 7m. Při jízdě ekovláčkem Prahou, u které jsme si aspoň trochu odpočinuli, jsme se dozvěděli plno zajímavých věcí. Například, že Francouzská ulice je nejdražší ulicí v Praze a plno dalších zajímavých informací. Poslední disciplína byla asi nejlepší. Jednalo se o živý stolní fotbálek, který se hrál na dvě kola. První kolo jsme byli na dosah vítězství. Ve finále jsme vyhrávali jsme 2:0, ale pak jsme dostali dva rychlé góly a v prodloužení poté rozhodující gól. Ve druhém kole jsme to chtěli napravit a dosáhnout vítězství, ale bohužel jsme ve finále prohráli proti jihomoravské Župě. Po všech atrakcích jsme se přesunuli na parník Vyšehrad. Tento parník je jedním ze dvou, které zde jezdí ještě na parní pohon.  Na parníku jsme povečeřeli. Po parníku jsme si šli na chvíli odpočinout a potom zaplavat do bazénu. Nakonec jsme se zúčastnili vyhodnocení a tomboly s konečným překvapením. Tombola byla bohatá. Jako překvapení pro nás byl nachystán moderní cirkus (velice šikovný žonglér), který sloužil jako ukázka, že se mohou v Sokole dělat i jiné věci než fotbal, florbal, košíková atd. Bylo to velmi hezké. Ve 21:45 jsme se přesunuli do pokoje a šli jsme všichni unavení spát. Druhý den jsme vstali, vyzvedli jsme si snídani a odjeli po příjemně stráveném víkendu zpátky domů.

                                                                                                         Marek
Akce je zdokumentovaná zde.

 

Republikové finále ČOS ve volejbale

    Na letošním finále, které se tentokrát konalo ve Vlčnově opět nechyběl volejbalový tým naší TJ.

     Kapitán týmu Aleš Salák o tom zapsal toto: dobře jsme si zahráli i když výsledek byl o něco horší než loni. Skončili jsme na 5. místě v republice. Je to pro nás menší zklamání. Po vyhrane skupině jsme hned na čtvrtfinále dostali šestinásobného mistra Sokol Lupenice. Po urputném boji jsme podlehli dvakrát 20:18 takže fakt smůla. Pak uz nebyla ta správná motivace a konečné 5. misto je sice pěkné, ale trochu smutné. Nevadi možná příští rok když nebude taková marodka tak se na bednu zase vrátime.

 

Obrazek

Tato fotka je z největšího volebalového turbnaje v republice z Dřevěnice, kde se náš tým umístil 8. srpna mezi 57. smíšenými amaterskými týmy na třetím místě. Více se o turnaji dočtete zde. Nebo přímo na stránce dřevěnického turnaje. 

 

 

Dětský den, aneb ŽIJEME A BAVÍME SE V PŘÍRODĚ II. 

V sobotu 5.6. se konal tradiční dětský den. Po několika deštivých týdnech nás tímto odpolednem provázelo téměř letní počasí. Zaznamenali jsme opravdu masivní účast dětí. Dětěm bylo při vstupu vydáno celkem 125 registračních kartiček. Loňský rekord 85 dětí byl opět překonán. Pravděpodobně to bylo tím, že jsme nabídli účast i dětem ze všech spádových vesnic, které docházejí do místní ZŠ. Tato vysoká účast nás zaskočila, ale i potěšila zároveň. Samotný program byl zahájen místním hajným ing. Pavlem Krejčím. Dle vystavených informačních tabulí zapůjčených od Lesů ČR pan hajný popsal přítomným různé činnosti v lese, které souvisejí jak s vlastním hospodařením, tak i užíváním lesa k odpočinku  a turistice. Následovala ukázka těžby dřeva, kterou nám předvedl pan Martének. Na tento blok o lese navázala ukázka výcviku a zadržení pachatele psem. Poté měly děti možnost si individuálně projít připravené soutěže a dovednostní disciplíny. Střelba ze vzduchovky na terč, ale i na pohyblivý cíl, vyzkoušení znalostí z první pomoci, velký zájem dětí byl o stavění věže z beden se záchranou na laně, aůe nechyběla ani možnost svézt se na koni.

 Součástí programu byla i road show obchodního řetězce ENAPO součástí kterého je valečský obchod smíšené zboží paní Veselé. Jejich hlavní atrakcí byl velký skákací hrad. 

A nakonec každé dítě obdrželo po splnění soutěží pitíčko a samy si mohly opéct párek. 

Na závěr bych rád poděkoval všem kteří nám s uspořádáním tohoto dětského dne pomohli. Kromě sponzorů bych rád poděkoval Pavlovi Krejčímu, Jardovi Marténkovi, místnímu mysliveckéhu sdružení, Lence Hadrabové s jejími pomocnicemi, manželům Durdíkovým, Petrovi Chmelovi a všem, dalším kteří nám pomohli připravit dětem a snad i rodičům příjemné odpoledne. 

Obrazek

  

 

 

Další fotky z dětského dne najdete zde. 

 

 

Cvičení rodičů s dětmi

 Pro sezonu 2009/2010 bylo toto cvičení 26.5. ukončeno. Ukončení cvičení proběhlo v sokolovně a bylo spojeno  bohatým programem - nechyběly soutěže, hledání pokladu. Na závěr Věrka připravila dětem, ale i rodičům něco na zub. Jak se Vám to líbilo? Fotky z tohoto ukončení můžete okouknout zde

 !!! Tenisová liga ve Valči !!! 

Tak tenisová liga je již v plném proudu. Již je odehrána spousta zápasů. Pro hru se nakonec využívají tři kurty. Včetně privátního kurtu u Valů. Počet hráčů Muži 14 a dorost 9. Níže je foto premiérového zápasu první dvojice Petr Chmel a Ríša Mičánek, která zahájila naši ligu.  Zápas byl odehrán na školním kurtu. Takže je následujte!  Průběžné výsledky můžete sledovat  zde  na samostatné webové stránce, která slouží nám slouží také jako rezervační systém. pro objednávání zápasů mezi hráči. Najdete tam termíny a místa zápasů a tím pádem je můžete jít také shlédnout jako diváci.  A povzbudit hráče.

 

2. kolo přeboru ČOS smíšených družstev ve volejbale v Kremži

19. června se odehrálo oblastní kolo. Tým Sokola Valeč se vrátil bez ztráty setu. A postupuje do celostátníhop finále. 

Konečné pořadí:

  1. Sokol Valeč
  2. Sokol Příbram
  3. Sokol Křemže
  4. Sokol Jílové
  5. Sokol České Budějovice - Jééleni 
  6. Sokol Písek

    Volejbalový turnaj

 

V sobotu 8.5.2010 se konal 24. ročník volejbalového turnaje smíšených družstev. Turnaj nakonec navštívilo namísto 14. ohlášených tak 12 celků celků. Vítězem se po finálovém boji mezi týmem Sokola Valeč "NAŠROT" a Hrotovickým "RADIO BLUE" stalo RADIO.        více o průběhu  zde. 

 Přebory v atletice 17.5.2010

V sobotu 15.5. jsme se v počtu 10 závodníků zúčastnili tradičních atletických závodů. Jako zázrakem tento den oproti deštivému týdnu vyšlo jakžtakž počasí a v celém průběhu závodu nezapršelo. Teplota a studený vítr ovšem k pohodě startujících nepřispívaly. Mezi úspěchy které jsme zde zaznamenali patří druhé místo Lucie Jordanové a třetí pozice v závodě sokolských štafet na 4x60m. Nesmíme opomenout ani odvahu a nasazení nejmladších členek naší výpravy, které zde měly svoji premiéru a to byly Nikolka a Míša. Tento závod pro letošní školní rok uzavřel sokolskou závodní sezónu. Dalším závodem bude až v říjnu přespolní běh v Dalešicích.       

 !!! Tenisová liga ve Valči !!! 

Tak tenisová liga je již v plném proudu. Již je odehrána spousta zápasů. Pro hru se nakonec využívají tři kurty. Včetně privátního kurtu u Valů. Počet hráčů Muži 14 a dorost 9. Níže je foto premiérového zápasu první dvojice Petr Chmel a Ríša Mičánek, která zahájila naši ligu.  Zápas byl odehrán na školním kurtu. Takže je následujte!  Průběžné výsledky můžete sledovat  zde  na samostatné webové stránce, která slouží nám slouží také jako rezervační systém. pro objednávání zápasů mezi hráči. Najdete tam termíny a místa zápasů a tím pádem je můžete jít také shlédnout jako diváci.  A povzbudit hráče.

 

ARGEMA

ARGEMA

V pátek 7.5.2010  se konala ve Valči  taneční zábava se skupinami ORAN-GUTAN a koncert známé skupiny  ARGEMA. Kulturní akci navštívilo asi 200 lidí. Takováto kapela by si asi zasloužila větší účast. Pravděpodobně tuto návštěvnost poznamenal termínový  souběh se zábavou Reflexů ve Studenci. Ovšem i přesto jsme ani tentokrát nedočkali návštěvnosti místních. Pokud máte tip na kalturní akci, ktyerou by jste rádi u nás navštivili, tak sem s ním. :-)

 Florbalový turnaj v Třebíči 10.4.

Turnaje  jsme se zúčastnili se čtyřmi týmy. Pravděpodobně to bylo završení zimní florbalové sezóny 2009/2010. Takže si můžeme lehce oddechnout a chystat se na další.

Naše bilance na tomto turnaji:

 mini žáci 4. místo ze 7.

mladší žáci 1. místo ze 7.

starší žáci 6. místo z 9.

dorost 2. místo ze 4.

Fotky z turnaje jako obvykle na rajčeti - zde

 

Arcus

V neděli před pondělním velikonočním 4.4.2010 uspořádal TJ Sokol  v sokolovně taneční zábavu se skupinou Arcus. 

Velikonoční turnaj ve stolním tenise

V sobotu 3.4. se konal další z tradičních velikonočních turnajů. I přesto že nám informaci o konání turnaje pro občany Valče zazněla z obecního rozhlasu až 5 minut před zahájením turnaje. Tak se turnaje zúčastnilo 9 dětí a 16 dospelých. Výsledky a prezenční listiny zde 

Vánoční turnaj ve stolním tenise

 Tak to máme za sebou v neděli 27.12. 2009 se uskutečnil tradiční vánoční turnaj. Pro tentokrát s rekordní účastí 43 hráčů. Více najdete v rubrice turnaje ve stolním tenisu 

 

První ligový turnaj Náměšť

 Tak máme tu očekávanou premiéru za sebou. Myslíme si, že se za podané výsledky nemusíme stydět ani v jedné kategorii.

Naši mladší žáci odvedli ve čtyřech zápasech kvalitní výkon tři z utkání dovedli do vítězného konce i přestože v jednom z nich prohrávali již 0:2 a nakonec zvítězili 3:2. 

Děvčata hrála pouze jeden zápas se zkušenou Třebíčí. Výkonnost Třebíče je díky vyššímu věku hráček z Třebíče a také díky jejich zkušenosti z minulých ročníků ligy o několik příček výše, ale i přesto naše holky vsítili jeden gól. A další vybojované šance ukázaly, že se i proti takovémuto celku dá skórovat.

Zápasy v kategorii starší žáků mají na rozdíl od mladších kategorií rychlost a spád hry na úrovni blížící se mužskému florbalu. Spád této hry je tak rychlý, že sedm minut poločasu uteče jako nic, ale sil přitom ubude hodně. Během pár vteřin se dokáže hra nečekaně otočit. Naši kluci si toto vše stihli projít a uvědomili si že je třeba hrát opravdu naplno celých sedm minut poločasu. Právě v těchto okamžicích nepozornosti jsme bohužel obdrželi pár osudových gólů, které budou pro nás poučením. Jinak se naši kluci se za podaný výkon v obou utkáních nemohou stydět. Byli vyrovnanými soupeři jak Třebíči, tak i Náměšti.

Škoda, že dva týmy na turnaj nedorazily a tak děvčata hrála pouze jeden zápas. A starší chlapci pouze dva zápasy.

Všem našim hráčům a hráčkám děkujeme za dnešní výkony!

trenéři     

   Přátelské zápasy ve florbale

11.11. proběhl první z plánovaných přátelských zápasů s Dalešicemi. Naši mladší žáci byli při svém prvním zápase rovnoceným soupeřem zkušeným Dalešicím. Svědčí o tom výsledek zápasu 13:12 pro Dalešice. 

Ve středu 11.11. v 17 hodin jsme sehráli další přátelský zápas v Dalešicích mužstvem starších žáků. Tentokrát se jednalo o nerovný boj Dalešice měly dvě posily z juniorky. Ale to nám nevadilo vyzkoušeli jsme si zkrátka jaká úroveň hry může také u soupeře být a jaké to má důsledky. Dostali jsme asi dvojnásobnýá počet branek než jsme dali my, ale s úrovní naší hry jako celku i s výkony jednotlivců jsem byl spokojen.

Trenérka Dalešic přislíbila, že v mezičase ligových zápasů přijednou oni k nám na odvety.

 

 

 

 

 

ŽIJEME A BAVÍME SE V PŘÍRODĚ

 V neděli 14.6. za vzácně slunečného počasí proběhl u nového rybníka Dětský den. Motem toho zábavného odpoledne bylo "ŽIJEME A BAVÍME SE V PŘÍRODĚ". 

Doufám, že se zde bavily nejen děti ale i dospělí.

Nebudu jmenovat všechny, kteří nám s přípravou a vlastním průběhem dětského dne pomohli. Nebyli to zdaleka jen členové naší TJ, bez pomoci další obětavců by se akce takového rozsahu nedala uspořádat. Děkuji všem zúčastněným za spolupráci a to jak osobám, firmám i členům dalších organizací. Když jsem odhadem spočítal  lidí, kteří měli svoje úlohy při vlastním konání na místě, tak mě vyšel počet 45 lidí. 

 A namísto dalšího psaní ještě pár foteček.

 

 

Pavel Chládek při zasvěceném výkladu o myslivosti

Obrazek

 

Tomáš Růžička a Leoš Diviš členové svazu rybářů při svém výkladu   

Obrazek

 

 včelař pan Kurtin s sebou přivezl kromě včelařských pomůcek i vzorky medů k ochutnání 

Obrazek

 

skupina vozních záchranářů pod vedením pana Šalbaby nám předvedla ukázku záchrany tonoucího

Obrazek

 

 došlo i na svezení v záchranářském člunu

Obrazek

 

 potom se na louce pod hrází rozjely soutěže ve všem možném

 

Obrazek

 

něco si vyzkoušeli i dopělí

Obrazek

 

zasoutěžil si i pan starosta 

Obrazek

 

do poslední chvíle byla fronta dětí v lese u "lanovky" kde se mohly svézt zavěšené na dvacet metrů dlouhé dráze

Obrazek

 

 

 

A co vy? ...  Bavili jste se?  

                                                                                                                          

 

 

 

 

 

 

V sobotu 16.5. jsme vyrazili na závody sokolské všestrannosti v atletice. Závody se konaly v Třebíči na stadioně Leopolda Pokorného. Počasí závodům nepřálo, ale na bojovnosti naší 23. členné výpravy to nic neubralo. Závodů se zúčastnilo celkem 195 závodníků. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách. Sprint, skok, hod, a běh na střední trati. Závody vyvrcholily štafetovým závodem společných kategorií. Nejlepší umístění z naší výpravy zaznamenali v jednotlivcích Adam Macek (2.místo). A Bára Odehnalová (2.místo). V bodování družstev obsadili  mladší žáci i mladší žákyně druhá místa. Tento závod byl posledním závodem ze serie závodů sokolské všestrannosti ve školní roce 2008/2009. Prvním závodem další sezony bude závod v přespolním běhu v Dalešicích. Více fotek ve fotoalbu.

Zbytek výpravy po ukončení slavnostního vyhlášení. Ostatní museli odjet dříve plnit další úkoly.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Volejbalový turnaj smíšených družstev

v sobotu 9.5. uspořádala na kurtech u fotbalového hřiště TJ Sokol Valeč  23. ročník volejbalového turnaje smíšených družstev. I přesto že nebylo větrno ani deštivo, tak odehrát všechny zápasy v horkém počasí bylo pro hráče a hráčky velmi náročné. Turnaje se zúčastnilo devět družstev. První zápasy turnaje se začaly hrát v devět hodin a finále bylo dohráno v 18:30. Ve finálovém duelu mezi družstvy Našrot Valeč a Nablato Valeč bylo úspěšnější v setech 2:0 družstvo Našrot a zapsalo si tak další prvenství na tomto turnaji. Valečský turnaj je v regionu tradičně prvním turnajem sezony hraným po zimní sezoně na venkovních hřištích. 

MČ 

 

Obrazek

 

 

Přebory v atletice

V sobotu 16.5. se v Třebíči na stadioně Leopolda Pokorného koná

Otevřený přebor Sokolské župy plk. Švece

v lehké atletice

Kdo z žáků školy má zájem o startování na těchto závodech, ať se přihlásí ve škole u pana učitele Jordána, nebo zavolá přímo panu Čaňkovi na tel. 724162498. Doprava je zajištěna autobusem. Bližší informace o čase odjezdu budou ještě upřesněny. Propozice k závodu jsou dostupné na nástěnce v základní škole. Nebo na http://www.zupaplksvece.estranky.cz/

Trening na tyto závody se uskuteční ve středu 13.5. v 18 hodin na cvičáku u tělocvičny.

 

Zprovoznění pohostinství v sokolovně

Na čarodenice bylo opět po více jak roční přéstávce zprovozněno v sokolovně pohostinství provozovatelem je nyní pan Zdeněk Procházka. Věříme, že spolupráce s ním bude  lepší než s předchozím nájemcem. Sami se můžete přesvědčit jaké služby nabízí. 

 

Obrazek

Volejbalový turnaj s míšených družstev

V sobotu 9.5. se ve Valči uskuteční 23. ročník volebalového turnaje smíšených družstev. Více o turnaji v sekci vlastního turnaje.

Župní přebor  v přespolním běhu Kněžice

V sobotu 18.4. jsme se v počtu deset závodníků zúčastnili župního přepoboru v přespolním běhu v Kněžicích. Za větrného, ale slunného počasí se na start postavilo celkem 96 závodníků.  Pro většinu z nás byl tento závod premiérou. Na bedně jsme obsadili dvě místa. Lucie Jordanová se umístila ve své kategorii na třetím místě. A já jako minule první místo.

Obrazek

Obrazek                                                                                                               

Taneční zábava se skupinou Arcus

V neděli 12.4. před pondělím velikonočním si můžete přijít zatačnit a pobavit se na taneční zábavu se skupinou Arcus. Více o této skupině se dozvíte na http://arcusrock.eu/

 

Tradiční velikonoční turnaj ve stolním ve stolním tenise:

V neděli 12.4.2009 proběhl za účasti 11 hráčů v kategorií žáci a 15. můžů tradiční velikonoční turnaj. Hrálo se na šesti stolech. Turnaj mě rychlý spád a ve 14 hodin byl znám vítěz v kategorii mužů. Vítězem se stal Pavel Rybníček z Třebíče. Bližší informace jsou v sekci stolnětenisových turnajů.Obrazek

 

 

Tradiční vánoční turnaj ve stolním tenise:  

 Obrazek

27.12.2008 proběhl tradiční vánoční turnaj. I přesto, že nám nevyšel obecní úřad vstříc a nevyhlásil nám pozvánku na tento turnaj, zúčastnil se ho rekordní počet hráčů. V kategorích žáků, žen a mužů hrálo celkem 32 hráčů. Hrálo se celkem na pěti stolech. Finále probíhalo až do 19. hodin. Hlavní kategorii můžů opět vyhrál Aleš Salák. 

Děkujeme základní škole za zapůjčení dvou školních stolů. 

Již nyní avizujeme velikonoční turnaj, který proběhne v sobotu 11.4.2009 

Obrazek

 

 

V tělocvičně ZŠ opět po rekonstrukci šaten a tělocvičny začíná:

- cvičení pro rodiče s dětmi 
Zahájení je ve středu 12.11. v 16hod.
 
- aerobik pro ženy
Zahájení je ve čtvrtek 13.11. v 18hod.
 
- a nově aerobik pro děti
Zahájení je ve středu 12.11 v 17. hod.
 
Na všechny se těší Věra Čaňková

 

Sokolské malování

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 V sobotu 18.října ve 13. hod. v sokolovně proběhlo malování dětí na téma pohyb. Stvořené obrázky byly odeslané do Jihlavy na župu, kde bylo provedeno ohodnocení děl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.10. proběhly v naší obci tradiční pouťové oslavy spojené se zaváděním stárků po vesnici v doprovodu kapely. Organizaci zajišťovala v roce 2008 naše TJ. Děkujeme valečské omladině za spolupráci při zavádění.

V sobotu proběhla za účasti starosty župy plk. Švece z Jihlavy bratra Pavla Brady a dalších hostů oslava k 80. výročí otevření naší sokolovny. Akci doprovázelo kulturní vystoupení Sokola Dalšice  a ukázka gymnastické akrobacie kolegů ze Sokola Třebíč. Mrzela nás malá účast ze strany místních občanů.

 

 Závody v přespolním běhu v Dalešicích

4.10. se skutečnil  v Dalešicích tradiční podzimní závod v přespolním běhu.

Ještě den před vlastním závodem to vypadalo s počasím velmi nepříznivě. Ale pořadatelné měli vše včetně počasí pod kontrolou. Sobotní ráni bylo bez deště a dopoledne se ukázalo dokonce sluníčko. Bohužel se těcht o skoro domácích závodů z Valče zúčastnili jen tři odvážlivci. Julie Zadražilová, David Čaněk a Jan Karásek. Děkujeme pořadatelům z Dalešic za perfektně připravený závod.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Mezinárodní turnaj ve volejbale v Trenčíně

25.10.se uskuteční ve slovenském Trenčíně mezinárodní turnaj smíšených družstev ve volejbale družstvo našeho oddílu je přihlášeno, tak jim držme palce.

Pouťové oslavy ve Valči a oslava 80. let otevření naší sokolovny

14.10. proběhly v naší obci tradiční pouťové oslavy spojené se zaváděním stárků v doprovodu kapely. Organizaci zajišťovala v roce 2008 naše TJ. Děkujeme valečské omladině za spolupráci při zavádění.

V sobotu proběhly za účasti starosty žup

Naši volejbalisté drtí další mančafty

Další úspěchy zaznamenali naši volejbalisté

Letošní ročník volejbalového "Štěměchského kačera" opět vítězství. Již potřetí v řadě odjeli s pohárem za první místo.

26. 7. a 27. 7. 2008 se na kurtech ve Štěměchách konal turnaj volejbalu šestic. Turnaje se zúčastnily dvě družstva Sokola Valeč. Družstvo Našrot a Nablato. Družstvo Našrot hrálo výkonnostní skupinu a družstvo nablato hralo společenskou skupinu. Turnaje se zúčastnilo 25 teamů. Po dvoudenním bojí se družstvo Nablato umístilo na 15 místě společenské skupiny. Družstvo Našrot i po vlažnějším začátku nakonec turnaj vyhrálo. 

 Obrazek

Obrazek

 A týden předtím na turnaji na pláži v Hartvíkovicích taktéž první příčka.

 

 

 

Školní akademie - poprvé "u nás"

23.6. se oproti minulým létům, kdy se konala ve školní tělocvičně proběhla v sokolovně školní akademie. Žáci všech ročníků ZŠ předvedli zajímavá a poutavá vystoupení. Se svými pedagogy připravili divadelní scénky, ukázky sportovních dovedností i hudební vystoupení. 

 

 

 

 

  Dětský den

V sobotu 31.května ve 14:30 hod. se uskutečnil tradiční dětský den. Jak bude chvilka vystavíme pár fotek z této akce.

 Obrazek

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V sobotu 4.6. jsme uspořádali tradiční dětský den. Sluníčko se na nás usmívalo po celé odpoledne. Kartičky na připravené disciplíny si vyzvedlo celkem 150 dětí. Pro posledních asi deset dětí jsme již bohužel další němeli přichystané. Po loňské účasti 130 dětí to je opět nárust počtu dětí, které si přcházejí užít do Valče zábavné odpoledne, které připravujeme k příležitosti svátku dětí. Kromě dvanácti stanovišť byl připraven ke shlédnutí program ve který zahájil přelet vrtůlníku z vojenské základny Náměšť. Dále následovalo vystoupení bojové jednotky s ukázkou bojpvého stylu MUSADO. Na toto soudobé bojové umění navázalo vystoupení umění poněkud staršího. Tři mušketýři nám ukázali nácvik do boje ve třicetileté válce. A kromě toho všeho měly děti připravený malý bazének, kde se děto mohly zvlažit. Narůstající zájem o tuto tradiční akci nás těší a zároveň zavazuje pro další roky. Pokud by jste někdo z Vás měli tip na to co by jste rádi  u nás shlédli, nebo co by jste si chtěli vykoušet, tak neváhejte a napiště nám.  

img_1574.jpg 

Jak dětský den zdokumentoval fotograf Honza si může prohlédnout na našem rajčeti  

 

 

 

V sobotu 12.2.2011 se konal v sokolovně tradiční školní dětský karneval. 

img_0710.jpg

img_0711.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Školní karneval v sokolovně

Florbal

Finále ČOS  Praha

V sobotu 14.5. to přišlo, tým dorostu v republikovém finále obsadil první místo a získal titul přeborníci ČOS 2011. Dekoraci vítězů můžete shlédnout a jejich radost z vítěžství sdílet  zde Další fotky budou dodány později. Nebo link na to jak to zdokumentovali naši fandové . Vstup pouze pro klienty facebooku   sem klikni

 14052011326.jpg

 

V letošním ročníku župní florbalové ligy v rámci sokolské župy plk.Švece vybojoval tým dorostenců tělocvičné jednoty Sokol Valeč, pod vedením trenéra Marka Zadražila, první místo. Postoupilo tak do oblastního finále této ligy, které se konalo v sobotu 7.5.2011 v sídle České obce sokolské v Tyršově domě v Praze. V konkurenci 7 družstev, vítězů regionálních soutěží z oblasti západ republiky, zde nakonec obsadili vynikající první místo. Hrálo se systémem každý s každým a kromě remízy 4:4 s družstvem Sokola Křimice z Plzeňské župy borci z Valče všechny zápasy vyhráli. Celkem v sedmi zápasech nastříleli 42 branek, což nakonec rozhodlo o jejich prvenství. Probojoval se tak do celorepublikového finále, které se odehrálo v sobotu 14. května opět v Tyršově domě. Do tohoto finále postupovaly dva nejlepší týmy z oblastí. Za část východ na finále dorazily týmy Frýdlantu nad Ostravicí a Frenštátu pod Radhoštěm. A z oblasti západ tým Sokola Valeč a Křimic. Již při shlédnutí prvního zápasu soupeřů se jevilo, že úroveň bude opět o stupínek lepší než v oblastním finále. Náš zahajovací zápas s Křimicemi byl reprízou z oblastního turnaje. Zakončili jsme ho vítězstvím 6:4. Následoval zápas s Frýdlantem podařilo se nám ho hned ze začátku dobře rozehrát rychlými góly do soupeřovy brány. Náskok jsme už během dalšího vývoje jen kontrolovali. Výsledek 9:2 to jen potvrzuje. Do posledního zápasu s Frenštátem jsme šli s vědomím toho, že nám na prvenství postačí pouze remíza. Ale skórovat se podařilo nejdříve soupeřovi. Ale ani tento úvodní gól do naší brány nevzal našim klukům chuť bojovat, bez úhony ubránili i několik oslabení a tento zápas nakonec dovedli do vítězného konce s výsledným skórem 7:2.

Vzhledem k tomu, že se v Sokole Valeč s aktivní účastí ve florbalových soutěžích započalo teprve v sezóně 2009/2010 a nyní hráli dorostenci svoji druhou sezónu, tak je to výsledek nad očekávání vynikající. Barvy Sokola Valeč hájilo v letošní sezóně župní ligy v různých věkových kategoriích celkem pět týmů. A tento úspěch dorostu bude jistě tou správnou motivací právě i pro ty ostatní nadšené florbalisty z Valče. Vítězný tým dorostu doprovázeli na obou turnajích právě kromě spolužáků za základní školy hlavně mladší florbalisté z ostatních valečských týmů. Kromě této divácké podpory nám s finančně náročnou účastí v obou pražských turnajích pomohl obecní úřad, ing. Bronislav Vala i rodiče hráčů. Tímto jim za jejich podporu děkujeme. 
 

25. ročník volejbalového turnaje smíšených družstev

Prvenství v turnaji patří týmu Našrot Sokola Valeč. Fotky z turnaje možno shlédnout zde  

  

Oblastní finále ČOS ve florbale Praha

7.5.2011 fotky z Prahy zde 

Dětský den 

!!! Valečská tenisová liga !!! 

     Tak jsme oficiálně ukončili první ročník valečské tenisové ligy v naší obci. V sobotu 9.10. se za skvělého počasí konal tenisový turnaj účastníků ligy. Zúčastnilo se ho pouze šest hráčů. Vítězem se stal nejstarší hřáč ligy Jirka Durdík. Jinak se dá říci, že prohráli ti co nepřišli. Byla to současně příležitost podebatovat o letošním ročníku ligy a zamyslet se nad příští sezónou. Za pořadatele shrneme průběh ligy asi takto. Na počátku sezóny to vypadalo velice slibně četnost odehraných zápasů během jara byla uspokojivá. Zlom nstal o prázdninách během kterých se neodehrálo téměř nic. Pouze jeden hráč stihl odehrát všechny zápasy. Nedá se jednoznačně vina dávat pouze hráčů počasí totiž moc tenisu nepřálo.  Před příští sezónou očekávajte bližší informace o pokračování ligy. Stávající hráči budou muset potvrdit účast pro příští rok a je možno se i nově přihlásit. Bližší informace o lize najdete zde, nebo i na samostatné stránce.    

 

 

V Mičánek Ríša Chvátal Franta Kohout Petr Ondráček Tom Čaněk Mirek Durdík Jiří Skóre/ Body 2010 výsledek a pořadí
Mičánek Ríša A 7:5 4:6 6:2 4:6 6:1 27:20/6 4
Chvátal Franta 5:7 L 6:7 6:1 5:7 5:7 27:29/2 5
Kohout Petr 6:4 7:6 E 6:1 6:1 6:7 31:19/8 2
Ondráček Tom 2:6 1:6 1:6 Č 5:7 3:6 12:31/0 6
Čaněk Mirek 6:4 7:5 1:6 7:5   3:6 24:26/6 3
Durdík Jiří 1:6 7:5 7:6 6:3 6:3 1 27:23/8 1
              0  
  výsledková tabulka turnaje

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář